Není vůbec vyloučené, že jste o existenci něj jakého dutinoměru ještě nikdy v životě neslyšeli. Nemusí být ani trochu divu, protože se my lidé živíme různě a máme i různé koníčky, a kdo v práci nebo ve volném čase nedělá do něčeho díry s úmyslem tím něčeho konkrétního dosáhnout, ten se vlastně dokáže bez dutinoměru naprosto pohodlně obejít. Stejně jako se bez něj dokážou lehce obejít i ti, kdo kopou díry do země nebo udělali pořádnou díru ve státním rozpočtu, protože to jsou díry, jaké se ani tím největším a nejdokonalejším dutinoměrem nezměří.
Když prostě někdo z nějakého důvodu vrtá v něčem otvory, potřebuje často i vhodný dutinoměr. Protože vrtákem se sice žádoucí otvor udělá, ale už nezměří, a ani jiná měřidla nejsou pro zjišťování velikosti otvorů běžně ideální. Zatímco s něčím jako dutinoměr je tento úkol vlastně hračka.
Když si někdo pro sebe pořídí dutinový mikrometr, hravě si tímto změří různé rozměry otvorů, a to s naprostou přesností, a má tedy jistotu, že budou tyto otvory přesně takové, jaké mají být. Což je někdy žádoucí a někdy pochopitelně i naprosto nezbytné.
Někdo si tak pořizuje pro svoje potřeby dutinoměr třídotekový, někdo dvoudotykový s různým rozsahem měření, někdo si může zvolit třeba variantu mechanickou, zatímco jiný digitální či pistolovou. Někdo si vystačí s dutinoměrem pro malé otvory, někdo upřednostní ten pro otvory velké a hluboké. A každý tím při správné volbě dosáhne toho, čeho dosáhnout chce.
A že má někdo ve své dílně nebo provozovně subitu, tedy dutinoměr s úchylkoměrem? Ani toho se nelekejte a nebojte se tam k němu v případě zájmu nebo potřeby zajít. Protože i tímto se měří pouze velikost v něčem vyrobených otvorů, tedy vnitřních i vnějších obvykle válcových průměrů otvorů. A nemá to nic společného s nějakou úchylkou související třeba s měřením vašich otvorů tělesných.